• Jackass 4.5

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Help

    ★★★

  • The Alpinist

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Cow

    ★★★½

  • Annette

    ★★½

  • Last Man Standing

    ★★

  • Far From the Tree

    ★★★½

  • Rebel Dykes

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★

  • In the Earth

    ★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Education

    ★★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★★

  • Mank

    ★★

  • King Rocker

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • MLK/FBI

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Limbo

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • After Love

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • 76 Days

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • The Human Voice

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★½

  • Host

    ★★★★½

  • Strasbourg 1518

    ★★★★

  • Summer of 85

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Stray

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★½

  • Stump the Guesser

    ★★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Undine

  • Gunda

    ★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Spaceship Earth

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Relic

    ★★★½