Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Women Reply

Women Reply

1975
×
Edit this entry  
07
Happening

Happening

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Most Beautiful Boy in the World

The Most Beautiful Boy in the World

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Dog

Dog

2001
×
★★½
Edit this entry  
13
Cow

Cow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Rose Plays Julie

Rose Plays Julie

2019
×
★★
Edit this entry  
30
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Milk

Milk

1998
×
★★★½
Edit this entry  
21
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Annette

Annette

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Sequin in a Blue Room

Sequin in a Blue Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Naked

Naked

1993
×
★★
Edit this entry  
26
Rebel Dykes

Rebel Dykes

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Kes

Kes

1969
×
★★★★
Edit this entry  
02
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Penda's Fen

Penda's Fen

1974
×
★★★
Edit this entry  
29
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
After Love

After Love

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Last Man Standing

Last Man Standing

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Biggie & Tupac

Biggie & Tupac

2002
×
★★
Edit this entry  
19
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Help

Help

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
03
A White, White Day

A White, White Day

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Undine

Undine

2020
×
Edit this entry  
21
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Gunda

Gunda

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Stray

Stray

2020
×
★★
Edit this entry  
28
A Glitch in the Matrix

A Glitch in the Matrix

2021
×
★★★
Edit this entry