Joshua Minsoo has logged 95 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Searching

Searching

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Burning

Burning

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
L. Cohen

L. Cohen

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
L'indomptable

L'indomptable

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Your Face

Your Face

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Wishing Well

Wishing Well

2018
×
★½
Edit this entry  
08
Classical Period

Classical Period

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Nyctophobia

Nyctophobia

2018
×
½
Edit this entry  
04
Arena

Arena

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Trees Down Here

Trees Down Here

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Jeny303

Jeny303

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Walled Unwalled

Walled Unwalled

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
The Labyrinth

The Labyrinth

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Wil-o-Wisp

Wil-o-Wisp

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
A Return

A Return

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Île d'Ouessant

Île d'Ouessant

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Julio Iglesias's House

Julio Iglesias's House

2018
×
★½
Edit this entry  
04
Fallen Arches

Fallen Arches

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Slip

Slip

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
The Air of the Earth in Your Lungs

The Air of the Earth in Your Lungs

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Please Step Out of the Frame.

Please Step Out of the Frame.

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
The Glass Note

The Glass Note

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Words, Planets

Words, Planets

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Invisible Cinema 3

The Invisible Cinema 3

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Mumok Kino

Mumok Kino

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Ada Kaleh

Ada Kaleh

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Altiplano

Altiplano

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ante Mis Ojos

Ante Mis Ojos

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Prologue to the Tarot: Glenna

Prologue to the Tarot: Glenna

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Fainting Spells

Fainting Spells

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Polly One

Polly One

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Hoarders Without Borders

Hoarders Without Borders

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
The Grand Bizarre

The Grand Bizarre

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Cover Girl

Cover Girl

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Rose Gold

Rose Gold

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Soft Film

Soft Film

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
The Dread

The Dread

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Pasadena Freeway Stills

Pasadena Freeway Stills

1974
×
Edit this entry  
24
Maillart's Bridges

Maillart's Bridges

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
Parabeton: Pier Luigi Nervi and Roman Concrete

Parabeton: Pier Luigi Nervi and Roman Concrete

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Fail to Appear

Fail to Appear

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Drift

Drift

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Anemic Cinema

Anemic Cinema

1926
×
★★★
Edit this entry  
21
Serene Velocity

Serene Velocity

1970
×
★★★★
Edit this entry  
21
Fog Line

Fog Line

1970
×
★★★½
Edit this entry  
05
Pity

Pity

2018
×
★½
Edit this entry  
05
Anote's Ark

Anote's Ark

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Let the Summer Never Come Again

Let the Summer Never Come Again

2017
×
Edit this entry