Sort by

Antonio has logged 192 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
29
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
Read the review Edit this entry  
21
Solaris

Solaris

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Read prior review Edit this entry  
31
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
Edit this entry  
29
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
Edit this entry  
29
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Edit this entry  
10
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
Edit this entry  
10
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
Edit this entry