• The Last Duel

    ★★★★½

  • Copshop

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Jasper Mall

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★

  • Apollo 11

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★

  • Good Intentions

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★

  • Overlord

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Tag

    ★★★

  • Bipolar Rock 'N Roller

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Slave to the Grind

    ★★★½

  • Bao

  • Ghostbox Cowboy

    ★★½

  • Andre the Giant

    ★★★½

  • Batman Ninja

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Blockers

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★

  • Support the Girls

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★

  • We Will Buy Your Dreams

  • Game Night

    ★★★½

  • John McEnroe: In the Realm of Perfection

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Tully

    ★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½