Sort by

Toni has logged 68 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Stuck in the Suburbs

Stuck in the Suburbs

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Jennie Project

The Jennie Project

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
02
A Christmas Wedding Date

A Christmas Wedding Date

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Nightmare Street

Nightmare Street

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Premonition

Premonition

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Mirage

Mirage

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Incident

The Incident

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Help

The Help

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Cinderella III: A Twist in Time

Cinderella III: A Twist in Time

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Cinderella II: Dreams Come True

Cinderella II: Dreams Come True

2002
×
★★★
Edit this entry  
25
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★
Edit this entry  
25
Prehistoric Women

Prehistoric Women

1950
×
★★★
Edit this entry  
25
Jinxed

Jinxed

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Liar, Liar, Vampire

Liar, Liar, Vampire

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★
Edit this entry  
24
Santa Hunters

Santa Hunters

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★
Edit this entry  
16
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Hitch

Hitch

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
07
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Race to Witch Mountain

Race to Witch Mountain

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
04
12 Days of Christmas Eve

12 Days of Christmas Eve

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
31
247°F

247°F

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Retroactive

Retroactive

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Time Trap

Time Trap

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Harriet

Harriet

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Sense of an Ending

The Sense of an Ending

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
08
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
02
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Butterfly Effect 2

The Butterfly Effect 2

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
25
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★★★
Edit this entry