• Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Pelé

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Nian

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★★½

  • A Christmas Carol

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The End of the Storm

  • Mank

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★

  • Soul

    ★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Supernova

  • On the Rocks

    ★★★

  • Fernando Torres: The Last Symbol

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Penguin Bloom

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Love, Guaranteed

  • Robin's Wish

  • Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

    ½

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

  • The Rental

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Scoob!

  • Capone

    ★★

  • I Know This Much Is True

  • The Last Dance

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

  • Onward

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ½

  • Lost Girls

    ★★

  • The Father

  • Minari

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★½

  • Palm Springs

    ½

  • Downhill

  • Shirley

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • His House

    ★★★½

  • The Turning

    ½

  • Goldman v Silverman

  • My Spy

  • The Grudge

    ★★★

  • Cats

    ★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Frozen II

    ★★

  • Last Christmas

    ★★