Toni has logged 347 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★½
Edit this entry  
21
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Education

Education

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Edit this entry  
10
The Holiday

The Holiday

2006
×
Edit this entry  
07
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Nativity!

Nativity!

2009
×
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Read the review Edit this entry  
29
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
Read the review Edit this entry  
23
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mickey Blue Eyes

Mickey Blue Eyes

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Wonderland

Christmas Wonderland

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Aliens

Aliens

1986
×
★★★
Edit this entry  
24
78/52

78/52

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Penelope

Penelope

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★
Edit this entry  
15
Saw V

Saw V

2008
×
★½
Edit this entry  
14
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Edit this entry  
13
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★½
Edit this entry  
13
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Edit this entry  
11
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Did You Hear About the Morgans?

Did You Hear About the Morgans?

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Saw

Saw

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
Cure

Cure

1997
×
Read the review Edit this entry  
04
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
Edit this entry