Toni has logged 88 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Darkman

Darkman

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★
Edit this entry  
28
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
The Pixar Story

The Pixar Story

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Argo

Argo

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★
Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cigarettes & Coffee

Cigarettes & Coffee

1993
×
Read the review Edit this entry  
22
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inception

Inception

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
Edit this entry  
18
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Edit this entry