Sort by
  • The Pale Blue Eye

    ★★★★

  • The Autopsy

  • The Communion Girl

    ★★½

  • Nocebo

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • The Beasts

    ★★★★½

  • Men

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • X

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Antlers

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Inexorable

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

  • Nitram

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • The Medium

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Deep House

    ★★

  • We Need to Do Something

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Below Zero

    ★★½

  • Censor

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Call

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★½