• Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Scream

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • After We Fell

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Unholy

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Holidate

    ½

  • After We Collided

    ½

  • The Tax Collector

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★½

  • Noelle

    ★★

  • Let It Snow

    ★½

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ★½

  • Can You Keep a Secret?

  • Endings, Beginnings

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★

  • Trouble

    ★★½

  • The Red Sea Diving Resort

    ½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • After

    ½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Wounds

    ½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Possession of Hannah Grace

    ★★½

  • Instant Family

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★½

  • The Holiday Calendar

    ½

  • The Nun

    ½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • When We First Met

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Christmas Wedding Planner

    ½

  • Christmas Princess

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • A Christmas Prince

    ★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Stronger

    ★★★★½

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Baywatch

    ★★