Sort by

ToniTalksMovies has logged 101 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Django

Django

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry