• Automaton

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Love Hard

  • Encanto

  • Eternals

    ★★

  • The Rescue

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • Belfast

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Being James Bond

    ★★

  • Candyman

    ★★½

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★

  • Beckett

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Jolt

    ★★

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Souvenir Part II

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Good on Paper

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Far From the Tree

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Last of the Chupacabras

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Us Again

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Nian

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • Together Together

    ★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★½

  • In the Earth

    ★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★

  • Pretend It's a City