Tony has logged 25 entries for films during October 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Youth

Youth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

1916
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cronies

Cronies

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tag

Tag

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Adama

Adama

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chronic

Chronic

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Umrika

Umrika

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fly

The Fly

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★
Edit this entry  
10
Dope

Dope

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Cat People

Cat People

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Martian

The Martian

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Stray Dog

Stray Dog

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Edit this entry