Sort by

tonyhue has logged 47 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
½
Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Edit this entry  
13
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Edit this entry  
11
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★½
Edit this entry  
18
Battleship

Battleship

2012
×
★½
Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Okja

Okja

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Searching

Searching

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Eraser

Eraser

1996
×
★★★★
Edit this entry  
01
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★½
Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Edit this entry  
13
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Justice League

Justice League

2017
×
½
Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Edit this entry  
13
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★
Edit this entry  
07
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★½
Edit this entry  
01
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
½
Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Edit this entry