Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Sing

Sing

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
Edit this entry  
18
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Goon

Goon

2011
×
★★½
Edit this entry  
13
Security

Security

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
★½
Edit this entry  
19
The Founder

The Founder

2016
×
★★
Edit this entry  
18
Oklahoma City

Oklahoma City

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Strangers

The Strangers

2008
×
Edit this entry  
07
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★
Edit this entry  
02
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Moana

Moana

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★½
Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Edit this entry  
04
Predators

Predators

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Edit this entry  
15
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sully

Sully

2016
×
★★
Edit this entry  
26
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
The Host

The Host

2006
×
★★½
Edit this entry  
13
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★
Edit this entry  
30
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Edit this entry