Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
SECT

SECT

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Edit this entry  
27
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
Edit this entry  
26
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Who's That Knocking at My Door

Who's That Knocking at My Door

1967
×
★★★
Edit this entry  
23
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★½
Edit this entry  
18
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Village

The Village

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
13
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★½
Edit this entry  
09
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★½
Edit this entry  
08
Norm Macdonald: Nothing Special

Norm Macdonald: Nothing Special

2022
×
Edit this entry  
05
Jackass Presents: Bad Grandpa .5

Jackass Presents: Bad Grandpa .5

2013
×
Edit this entry  
05
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Edit this entry  
29
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
29
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Edit this entry  
27
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★½
Edit this entry  
23
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★★
Edit this entry  
23
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
22
Katt Williams: World War III

Katt Williams: World War III

2022
×
Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Men

Men

2022
×
★★
Edit this entry  
21
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
Edit this entry  
19
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Lazarus Effect

The Lazarus Effect

2015
×
★★
Edit this entry  
16
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Edit this entry  
14
Comet

Comet

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★½
Edit this entry