Sort by

Antonio has logged 39 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
TMNT

TMNT

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★½
Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
23
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
12
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★
Edit this entry  
06
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry