RSS feed for Tony
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Focus

Focus

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
The Gunman

The Gunman

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Birdman

Birdman

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★
Edit this entry  
05
Patton

Patton

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
25
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Wild

Wild

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Drop

The Drop

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla

Godzilla

2014
×
Edit this entry  
22
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
Edit this entry  
05
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bad Grandpa

Bad Grandpa

2013
×
★½
Edit this entry  
15
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★
Edit this entry  
08
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Noah

Noah

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Physician

The Physician

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Edit this entry