Sort by
  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★

  • Boyhood

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • Frozen

    ★★★

  • Saving Mr. Banks

  • 12 Years a Slave

    ★★★

  • Her

    ★★★★

  • Prisoners

  • Gravity

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • The Wind Rises

    ★★★★★

  • Pacific Rim

    ★★★

  • The World's End

    ★★★★

  • World War Z

  • Man of Steel

  • This Is the End

  • Only God Forgives

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • A Touch of Sin

    ★★★

  • Fast & Furious 6

    ★★

  • Star Trek Into Darkness

  • Belle

  • Iron Man 3

  • Pain & Gain

  • Upstream Color

    ★★★★

  • Evil Dead

  • The Conjuring

    ★★

  • Side Effects

    ★★

  • Prince Avalanche

    ★★★

  • Stoker

    ★★★

  • Before Midnight

    ★★★★★

  • The Kings of Summer

    ★★

  • The Grandmaster

    ★★★★★

  • Zero Dark Thirty

    ★★★★

  • Ernest & Celestine

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • Rise of the Guardians

  • Life of Pi

    ★★★

  • Drug War

    ★★★★

  • Lincoln

  • Wreck-It Ralph

    ★★★

  • Cloud Atlas

    ★★★

  • Skyfall

    ★★★

  • Argo

    ★★★

  • Looper

    ★★

  • Much Ado About Nothing

    ★★★

  • Seven Psychopaths

  • Passion

  • Dredd

    ★★

  • Spring Breakers

    ★★

  • The Master

    ★★★★

  • The Act of Killing

    ★★★★

  • Side by Side

    ★★

  • ParaNorman

    ★★★

  • Wolf Children

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★

  • The Imposter

    ★★★★

  • Holy Motors

    ★★★★

  • Beasts of the Southern Wild

    ★★★★

  • Magic Mike

    ★★★

  • Brave

    ★★

  • Paperman

    ★★★★

  • Prometheus

  • Mud

    ★★★

  • Amour

    ★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★