Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Take Care of My Cat

Take Care of My Cat

2001
×
★★★
Edit this entry  
02
Prisoners

Prisoners

2013
×
Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bernie

Bernie

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★
Edit this entry  
05
Summer Wars

Summer Wars

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★
Edit this entry  
14
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★
Edit this entry  
09
Belle

Belle

2013
×
Edit this entry  
02
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Come Drink with Me

Come Drink with Me

1966
×
★★★
Edit this entry  
11
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
04
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★
Edit this entry  
25
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Edit this entry  
21
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
The Silence of the Sea

The Silence of the Sea

1949
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
The Illusionist

The Illusionist

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
Edit this entry  
11
Serenity

Serenity

2005
×
★★★
Edit this entry  
01
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Host

The Host

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
This Film Is Not Yet Rated

This Film Is Not Yet Rated

2006
×
★★
Edit this entry  
15
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
05
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
The Man Without a Past

The Man Without a Past

2002
×
★★★
Edit this entry  
02
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★
Edit this entry  
31
Thirst

Thirst

2009
×
★★
Edit this entry  
29
Pariah

Pariah

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★
Edit this entry  
26
Dredd

Dredd

2012
×
★★
Edit this entry  
24
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
Edit this entry  
19
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★
Edit this entry  
17
This Is the End

This Is the End

2013
×
Edit this entry