Sort by

1313: Tony has logged 274 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Intruder

Intruder

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Child's Eye

The Child's Eye

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Puppet Master III: Toulon's Revenge

Puppet Master III: Toulon's Revenge

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bloodlust: Subspecies III

Bloodlust: Subspecies III

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Trancers II: The Return of Jack Deth

Trancers II: The Return of Jack Deth

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Blood Spattered Bride

The Blood Spattered Bride

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Street Cat Named Bob

A Street Cat Named Bob

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Puppet Master II

Puppet Master II

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bloodstone: Subspecies II

Bloodstone: Subspecies II

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Trancers

Trancers

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Subspecies

Subspecies

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gingerdead Man 3: Saturday Night Cleaver

Gingerdead Man 3: Saturday Night Cleaver

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gingerdead Man 2: Passion of the Crust

Gingerdead Man 2: Passion of the Crust

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lurking Fear

Lurking Fear

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Gingerdead Man

The Gingerdead Man

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Darkest Night

Darkest Night

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Mother Krampus

Mother Krampus

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Two Front Teeth

Two Front Teeth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Tidings

Good Tidings

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Elf

The Elf

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
The Suckling

The Suckling

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Body

Body

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Psychic

The Psychic

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Game

The Game

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
All Through the House

All Through the House

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Madea Christmas

A Madea Christmas

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Demons of Ludlow

The Demons of Ludlow

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Offerings

Offerings

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Venom

Venom

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dorm That Dripped Blood

The Dorm That Dripped Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Slugs

Slugs

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Elves

Elves

1989
×
Read the review Edit this entry  
12
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry