Sort by

Tony has logged 346 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Feeders 2: Slay Bells

Feeders 2: Slay Bells

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Satan

Satan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sijjin 3: The Forbidden Love

Sijjin 3: The Forbidden Love

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sijjin 2

Sijjin 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Amityville Clownhouse

Amityville Clownhouse

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Castle Freak

Castle Freak

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Sijjin

Sijjin

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ava

Ava

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
May the Devil Take You Too

May the Devil Take You Too

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Ghost & Mr. Chicken

The Ghost & Mr. Chicken

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
They Live Inside Us

They Live Inside Us

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
RoboWoman

RoboWoman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Amityville Toybox

Amityville Toybox

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Demons

Black Demons

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Black Cat

The Black Cat

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Camp Cold Brook

Camp Cold Brook

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Slash Dance

Slash Dance

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Llamageddon

Llamageddon

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sun Don't Shine

Sun Don't Shine

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
His House

His House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Open 24 Hours

Open 24 Hours

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Boo

Boo

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Killer Eye

The Killer Eye

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Return To Splatter Farm

Return To Splatter Farm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
In Darkness

In Darkness

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
dogs

dogs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Night of the Demons

Night of the Demons

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Barbie & Kendra Storm Area 51

Barbie & Kendra Storm Area 51

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blood Sisters

Blood Sisters

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Dead Pit

The Dead Pit

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Outwaters

The Outwaters

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry