Sort by

Tony has logged 32 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Body Parts

Body Parts

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blood Link

Blood Link

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Too Scared to Scream

Too Scared to Scream

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Camp Blood First Slaughter

Camp Blood First Slaughter

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mute Witness

Mute Witness

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Splatter University

Splatter University

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Night Life

Night Life

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fatal Frames

Fatal Frames

1996
×
Read the review Edit this entry  
22
Hitch Hike

Hitch Hike

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beyond Dream's Door

Beyond Dream's Door

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spring Break Massacre

Spring Break Massacre

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Madhouse

Madhouse

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Corona Zombies

Corona Zombies

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paganini Horror

Paganini Horror

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Within the Woods

Within the Woods

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In Their Skin

In Their Skin

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Riding: The Year of Our Lord 1974

Red Riding: The Year of Our Lord 1974

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hellborn

Hellborn

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The House That Cried Murder

The House That Cried Murder

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spookies

Spookies

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Time

Star Time

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Camp Blood 2

Camp Blood 2

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bonehill Road

Bonehill Road

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beyond the Door

Beyond the Door

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beyond the Door III

Beyond the Door III

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry