• Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • The Man From Toronto

    ½

  • The Sea Beast

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Ms. Marvel

  • Lightyear

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Elvis

    ★★½

  • Men

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★½

  • Senior Year

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Hawkeye

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • A Man Named Scott

    ★★★★

  • Encanto

    ★★

  • Eternals

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Schumacher

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Vortex

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★