Kodiak has logged 61 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★½
Edit this entry  
28
Slaughtered Vomit Dolls

Slaughtered Vomit Dolls

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★★½
Edit this entry  
26
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★½
Edit this entry  
23
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Edit this entry  
22
Thanksgiving

Thanksgiving

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dead Space: Aftermath

Dead Space: Aftermath

2010
×
★★½
Edit this entry  
21
Sisters

Sisters

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★★
Edit this entry  
19
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Killer Workout

Killer Workout

1987
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★★½
Edit this entry  
15
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Edit this entry  
14
Snapshot

Snapshot

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Body Melt

Body Melt

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Deranged

Deranged

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pokémon 4Ever: Celebi - Voice of the Forest

Pokémon 4Ever: Celebi - Voice of the Forest

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Possum

Possum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Savage Weekend

Savage Weekend

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Brood

The Brood

1979
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Evil Ed

Evil Ed

1995
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry