Sort by

david c. has logged 58 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Eve

New Year's Eve

1924
×
★★½
Edit this entry  
31
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Corman's Eyedrops Got Me Too Crazy

Corman's Eyedrops Got Me Too Crazy

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Maciste In King Solomon's Mines

Maciste In King Solomon's Mines

1964
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Cabin Fever

Cabin Fever

2000
×
★★
Edit this entry  
30
Destiny's Son

Destiny's Son

1962
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Jump

The Jump

1965
×
★★
Edit this entry  
29
The Story of Rebecca

The Story of Rebecca

1964
×
★★★
Edit this entry  
29
Going My Way

Going My Way

1944
×
★★
Edit this entry  
28
Cleopatra

Cleopatra

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Crowd Roars

The Crowd Roars

1932
×
★★
Edit this entry  
27
Pilots

Pilots

1995
×
★★
Edit this entry  
27
Tim and Eric's Billion Dollar Movie

Tim and Eric's Billion Dollar Movie

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Trail of Robin Hood

Trail of Robin Hood

1950
×
★★
Edit this entry  
25
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1934
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Seasin's Greetinks!

Seasin's Greetinks!

1933
×
★★★
Edit this entry  
24
Malice@Doll

Malice@Doll

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Sin of Nora Moran

The Sin of Nora Moran

1933
×
★★★½
Edit this entry  
23
Lady Terminator

Lady Terminator

1989
×
★★★
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bhavantarana

Bhavantarana

1991
×
★★
Edit this entry  
21
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
Django

Django

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Amphetamine

Amphetamine

1966
×
★★
Edit this entry  
19
The Straits of Love and Hate

The Straits of Love and Hate

1937
×
★★★½
Edit this entry  
19
Char Adhyay

Char Adhyay

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★
Edit this entry  
17
The Great Consoler

The Great Consoler

1933
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Night

The Night

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Daydreams

Daydreams

1915
×
★★
Edit this entry  
16
The 1002nd Ruse

The 1002nd Ruse

1915
×
★★
Edit this entry  
16
Interface

Interface

1970
×
★★
Edit this entry  
15
Okayo's Preparedness

Okayo's Preparedness

1939
×
★★★½
Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Communists

Communists

2014
×
★★
Edit this entry  
13
Organized Crime & Triad Bureau

Organized Crime & Triad Bureau

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
Murder Psalm

Murder Psalm

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Hell Below Zero

Hell Below Zero

1954
×
★★
Edit this entry  
11
Touching the Skin of Eeriness

Touching the Skin of Eeriness

2013
×
★★★
Edit this entry  
10
An Unprecedented Campaign

An Unprecedented Campaign

1931
×
★★★½
Edit this entry  
09
Kajaki

Kajaki

2014
×
★★½
Edit this entry  
09
The Bones

The Bones

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Back Street

Back Street

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Two Men in Manhattan

Two Men in Manhattan

1959
×
★★
Edit this entry  
05
The Enclosed Valley

The Enclosed Valley

1995
×
★★★½
Edit this entry  
05
Spot the Microdot

Spot the Microdot

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
White Heart

White Heart

1975
×
★★
Edit this entry