Sort by

toomuchmotion has logged 40 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Class of Nuke 'Em High 2: Subhumanoid Meltdown

Class of Nuke 'Em High 2: Subhumanoid Meltdown

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Texas Death Trippin'

Texas Death Trippin'

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Evil Bong 3: The Wrath of Bong

Evil Bong 3: The Wrath of Bong

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Evil Bong 2: King Bong

Evil Bong 2: King Bong

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Getting Any?

Getting Any?

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Evil Bong 420

Evil Bong 420

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Evil Bong

Evil Bong

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
Gingerdead Man 3: Saturday Night Cleaver

Gingerdead Man 3: Saturday Night Cleaver

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gingerdead Man 2: Passion of the Crust

Gingerdead Man 2: Passion of the Crust

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The House That Screamed

The House That Screamed

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Piranha

Piranha

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ballistic: Ecks vs. Sever

Ballistic: Ecks vs. Sever

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cherry

Cherry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Marked for Death

Marked for Death

1990
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Gingerdead Man

The Gingerdead Man

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Girl Hell 1999

Girl Hell 1999

1999
×
★★★½
Edit this entry  
11
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bit

Bit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Disappearance of Haruhi Suzumiya

The Disappearance of Haruhi Suzumiya

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry