• The Batman

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Prom

    ★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Project Power

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Artemis Fowl

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ½

  • Superman: Red Son

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • 1917

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ½

  • Good Omens

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Escape Room

    ★★