Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★
Edit this entry  
27
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
Read the review Edit this entry  
27
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Atonement

Atonement

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
American Beauty

American Beauty

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Brüno

Brüno

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry