• Wild Abandon

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • Save Ralph

  • Man in Love

    ★★★

  • Stuck Apart

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

  • Nomadland

    ★★★

  • Ghosts

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Sisters-In-Law at War

    ★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Togo

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • You've Got Murder

    ★½

  • Seventeen

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Live Twice, Love Once

    ★★

  • Arab Blues

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★½

  • Deerskin

    ★★

  • Pet Sematary

  • Turkish Ice Cream

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Just Don't Think I'll Scream

    ★★★★½

  • A Dog's Way Home

  • Glass

    ★★★★

  • Mataindios

    ★★★½

  • Flavors of Youth

    ★★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★½

  • 3 Faces

    ★★★

  • The Load

    ★★★

  • Cold War

    ★★★

  • Period. End of Sentence.

    ★★★★

  • Little Forest

    ★★★

  • 303

    ★★★★

  • Mortal World

    ★★★★

  • Pity

    ★★★★½

  • The Bookshop

    ★★½

  • Blind in Love

    ★★★½

  • On Chesil Beach

  • mother!

  • Grain

    ★★½

  • Midnight Runners

    ★★

  • The Bank of Broken Hearts

    ★★★½

  • Summer 1993

    ★½

  • On Body and Soul

    ★★

  • A Cure for Wellness

  • Sour Apples

    ★★

  • Split

    ★★★★

  • Clair Obscur

    ★½

  • Sully

    ★★

  • Frantz

    ★★★★

  • The Night Of

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★

  • Big Big World

    ★★

  • Things to Come

    ★★★★

  • Life and a Day

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Kara Bela

    ★★

  • Demolition

    ★★★★½

  • The Visit

    ★★★★