• Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Star Wars Biomes

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Stowaway

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • The Power

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • kid 90

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Sacrifice

    ★½

  • Bliss

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • All Light, Everywhere

    ★★★★½

  • Strawberry Mansion

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★★★

  • Locked Down

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Education

    ★★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • The Stand In

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hunger Ward

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★

  • Operation Christmas Drop

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

  • Holidate

    ★★½

  • The Undoing

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★½