Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Pastoral: To Die in the Country

Pastoral: To Die in the Country

1974
×
★★★
Edit this entry  
07
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Limite

Limite

1931
×
★★★½
Edit this entry  
30
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Edit this entry  
09
Demons

Demons

1985
×
★★½
Edit this entry  
31
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Edit this entry  
15
The Cure

The Cure

1917
×
Edit this entry  
06
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
Edit this entry  
06
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
Edit this entry  
06
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Santo in the Treasure of Dracula

Santo in the Treasure of Dracula

1969
×
★½
Edit this entry  
04
Django

Django

1966
×
★★★
Edit this entry  
03
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
Edit this entry  
01
City Zero

City Zero

1988
×
★★
Edit this entry  
28
The Professionals

The Professionals

1966
×
★★½
Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cow

Cow

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Gunda

Gunda

2020
×
Edit this entry  
14
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stella Dallas

Stella Dallas

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Meet John Doe

Meet John Doe

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kimi

Kimi

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Boat

The Boat

1921
×
Edit this entry  
09
Sorry, Wrong Number

Sorry, Wrong Number

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Westworld

Westworld

1973
×
★★★
Edit this entry  
09
There's No End

There's No End

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Ben-Hur: A Tale of the Christ

Ben-Hur: A Tale of the Christ

1925
×
★★½
Edit this entry  
08
Young Man with a Horn

Young Man with a Horn

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tartuffe

Tartuffe

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Night House

The Night House

2020
×
★½
Edit this entry  
03
The Mirror Crack'd

The Mirror Crack'd

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bitter Moon

Bitter Moon

1992
×
★★
Edit this entry  
02
Freud: The Secret Passion

Freud: The Secret Passion

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★½
Edit this entry