RSS feed for Stefan

Stefan has logged 195 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★★
Edit this entry  
14
Heartbreaker

Heartbreaker

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Cottonpickin' Chickenpickers

Cottonpickin' Chickenpickers

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
The Enigma of Kaspar Hauser

The Enigma of Kaspar Hauser

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Gold

Gold

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Spring Night, Summer Night

Spring Night, Summer Night

1967
×
★★★
Edit this entry  
24
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★
Edit this entry  
23
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
How would you decide?

How would you decide?

1982
×
Read the review Edit this entry  
17
Kesha: Rainbow - The Film

Kesha: Rainbow - The Film

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Styx

Styx

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Fata Morgana

Fata Morgana

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Self-Criticism of a Bourgeois Dog

Self-Criticism of a Bourgeois Dog

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
Starbucks sans filtre

Starbucks sans filtre

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★½
Edit this entry  
08
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★
Edit this entry  
07
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Diary of a Chambermaid

Diary of a Chambermaid

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★
Edit this entry  
25
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Edit this entry  
11
Rise and Fall of a Small Film Company

Rise and Fall of a Small Film Company

1986
×
★★★½
Edit this entry  
10
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Congress

The Congress

2013
×
★★
Edit this entry  
07
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Operation Petticoat

Operation Petticoat

1959
×
★★½
Edit this entry  
03
An Inconvenient Truth

An Inconvenient Truth

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
303

303

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Hymns of Muscovy

The Hymns of Muscovy

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Carolee, Barbara and Gunvor

Carolee, Barbara and Gunvor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
In the Aisles

In the Aisles

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Last Battle

The Last Battle

1983
×
★★★½
Edit this entry