RSS feed for Topy
  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Masameer: The Movie

    ★★½

  • Dracula

    ★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • When They See Us

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Catch-22

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Tag

    ★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Everybody Knows

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Wildlife

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Only the Brave

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • Stronger

    ★★★★

  • mother!

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • Thelma

    ★★★★

  • American Made

    ★★★★

  • Detroit

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • Loveless

    ★★★½

  • Good Time

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Square

    ★★★

  • Okja

    ★★★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★½

  • Gifted

    ★★★

  • A Fantastic Woman

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • The Boss Baby

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★½

  • Small Town Crime

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • On Body and Soul

    ★★★★

  • The Other Side of Hope

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ½

  • Columbus

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Mudbound

    ★★★★½

  • Wind River

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½