tori has logged 19 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Year One

Year One

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Package

The Package

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Real Genius

Real Genius

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Run, Fatboy, Run

Run, Fatboy, Run

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry