tori has logged 280 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Edit this entry  
26
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★½
Edit this entry  
10
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
28
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Venom

Venom

2018
×
★½
Edit this entry  
16
Spider

Spider

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Edit this entry  
04
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wanted

Wanted

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Edit this entry  
30
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★
Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★½
Edit this entry  
03
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
03
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★½
Edit this entry