tori has logged 51 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Edit this entry  
08
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Why Him?

Why Him?

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry