• Hustle

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Copshop

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • TINA

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • Fatal Affair

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Ava

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Coffee & Kareem

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Elephant

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★★

  • The Vanished

    ★★★

  • The Decline

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bad Hair

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Black Christmas

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Imagineering Story

    ★★★★

  • The Devil Next Door

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★