Hayden has logged 34 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beat the Devil

Beat the Devil

1953
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Reminiscences of a Journey to Lithuania

Reminiscences of a Journey to Lithuania

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Night in Paradise

Night in Paradise

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
Read the review Edit this entry  
11
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Akira

Akira

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Falling Down

Falling Down

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry