• Bad Trip

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★

  • Knives Out

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Guava Island

    ★★

  • Twisted Pair

    ★★½

  • Capernaum

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ½

  • Arrival

    ★★★½

  • The Red Turtle

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★½

  • Pass Thru

    ★★★

  • Sausage Party

  • The Lobster

    ★★★½

  • Kung Fury

    ★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★½

  • In Order of Disappearance

    ★★½

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • Fateful Findings

    ★★½

  • Flight

  • Seven Psychopaths

    ★★★

  • The Act of Killing

    ★★★★

  • Holy Motors

    ★★★★

  • The Intouchables

    ★★★½

  • Whores' Glory

    ★★★½

  • Black Dynamite

    ★★★★

  • A Prophet

    ★★★★★

  • Step Brothers

    ★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • Paprika

    ★★★★½

  • The Departed

    ★★★

  • Volver

    ★★★★½

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • Monster

    ★★★★

  • The Chorus

    ★★★½

  • Infernal Affairs III

    ★★★½

  • Oldboy

    ★★★½

  • Infernal Affairs II

    ★★★½

  • Zatoichi

    ★★★★

  • Elephant

    ★★★★

  • Lost in Translation

    ★★★★

  • Infernal Affairs

    ★★★½

  • Undercover Brother

    ★★

  • Irreversible

    ★★★★½

  • Barbershop

    ★★★★

  • City of God

    ★★★★½

  • Ichi the Killer

    ★★★★

  • Sexy Beast

    ★★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★½

  • American Psycho

    ★★★½

  • Galaxy Quest

    ★★½

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★

  • Ghost Dog: The Way of the Samurai

    ★★½

  • Office Space

    ★★★½

  • The Thin Red Line

    ★★★½

  • American History X

    ★★★★

  • Cowboy Bebop

    ★★★★★

  • TRIGUN

    ★★★

  • Kite

    ★★★★½

  • Pickpocket

    ★★★

  • Life Is Beautiful

    ★★★★★