Tortue97 has logged 30 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Flight

Flight

2012
×
Read the review Edit this entry  
11
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Blood

First Blood

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Undercover Brother

Undercover Brother

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Departed

The Departed

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbershop

Barbershop

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thriller: A Cruel Picture

Thriller: A Cruel Picture

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Female Prisoner 701: Scorpion

Female Prisoner 701: Scorpion

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
In Order of Disappearance

In Order of Disappearance

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Whores' Glory

Whores' Glory

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jo

Jo

1971
×
★★★
Edit this entry  
19
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Monster

Monster

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Song Remains the Same

The Song Remains the Same

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry