Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • The Flash

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fast X

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • The Covenant

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Air

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★★

  • A Man Called Otto

    ★★★

  • Babylon

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Violent Night

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Meet Cute

    ★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • The Northman

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

    ★½

  • Black Widow

    ½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Wonder Woman 1984

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Bombshell

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Pocket Hercules: Naim Suleymanoglu

    ★★½

  • You've Got Murder

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★