• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★½

  • Return to Space

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★½

  • The Chestnut Man

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • Beckett

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Major Grom: Plague Doctor

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Seaspiracy

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Space Sweepers

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Alien Xmas

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The 2nd

    ★★

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Scoob!

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Klaus

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Code 8

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★★

  • 7500

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½