Sort by

Tosin🍿 has logged 276 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Sun

A Sun

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rocks

Rocks

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
City Hall

City Hall

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Calm with Horses

Calm with Horses

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Swallow

Swallow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Nest

The Nest

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Welcome to Chechnya

Welcome to Chechnya

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ran

Ran

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry