Sort by

Tosin🍿 has logged 61 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The First Wave

The First Wave

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
National Champions

National Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Past

The Past

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ayyappanum Koshiyum

Ayyappanum Koshiyum

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Naija Christmas

A Naija Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Boxing Day

Boxing Day

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hive

Hive

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Needle in a Timestack

Needle in a Timestack

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Most Beautiful Boy in the World

The Most Beautiful Boy in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Fabulous Filipino Brothers

The Fabulous Filipino Brothers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Horror Noire

Horror Noire

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Azor

Azor

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Youth

Youth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Encounter

Encounter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Son of Monarchs

Son of Monarchs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
VOIR

VOIR

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry