• Vacation Friends

  • The Suicide Squad

  • Fear Street: 1666

  • Space Jam: A New Legacy

  • Luca

  • Plan B

  • Things Heard & Seen

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

  • Deadly Illusions

  • Judas and the Black Messiah

  • Audrey

  • Mank

  • Soul

  • Nomadland

  • Tenet

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

  • Zola

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Noelle

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • The Irishman

  • The Goldfinch

  • Knives Out

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Straight Up

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Rocketman

  • Aladdin

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

  • Good Boys

  • Booksmart

    ★★★★

  • Toni Morrison: The Pieces I Am

    ★★★★½

  • The Farewell

  • Aquaman

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Venom

  • mid90s

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Game Night

  • Love, Simon

    ★★★

  • Sorry to Bother You

  • Searching

    ★★½