Sort by

sree has logged 537 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
Edit this entry  
30
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Landline

Landline

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Afternoon Delight.

Afternoon Delight.

2017
×
Edit this entry  
26
Day 40

Day 40

2014
×
Edit this entry  
26
Afternoon Class

Afternoon Class

2015
×
Edit this entry  
26
Two Dosas

Two Dosas

2014
×
Edit this entry  
26
Call Your Father

Call Your Father

2017
×
Edit this entry  
26
A Song For Your Mixtape

A Song For Your Mixtape

2016
×
Edit this entry  
26
Pretty Boy

Pretty Boy

2015
×
Edit this entry  
26
Dawn of the Deaf

Dawn of the Deaf

2016
×
Edit this entry  
26
Shower

Shower

2012
×
Edit this entry  
26
Feast

Feast

2014
×
Edit this entry  
26
Spring

Spring

2017
×
Edit this entry  
26
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
Edit this entry  
26
1985

1985

2016
×
Edit this entry  
26
Pronouns

Pronouns

2016
×
Edit this entry  
26
The Counselor

The Counselor

2016
×
Edit this entry  
26
Sweet Things

Sweet Things

2017
×
Edit this entry  
26
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry