sree has logged 53 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Loving

Loving

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
How to Steal a Million

How to Steal a Million

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Switch

The Switch

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
A Grand Night In: The Story of Aardman

A Grand Night In: The Story of Aardman

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Allegiant

Allegiant

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Lights Out

Lights Out

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat

Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat

1999
×
Read the review Edit this entry  
08
The Nutcracker

The Nutcracker

1993
×
Edit this entry  
08
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Curmudgeons

Curmudgeons

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
Edit this entry  
03
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Reservations

No Reservations

2007
×
Read the review Edit this entry  
02
Deadpool: No Good Deed

Deadpool: No Good Deed

2017
×
Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry