Sort by

sree has logged 26 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lucy

Lucy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
4th Man Out

4th Man Out

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Oculus

Oculus

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry